Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Fladfiskens hall of fame er for at ære de fiskere og teams, der har vundet og gjort sig positivt bemærket gennem alle årerne.

Danmarksmester (Individual)    
2016 Thomas Stoffer Team Gnavpot  
2015 Thomas hansen Team Stormen 2  
2014 Jørgen Harreby Team Banditten 2  
2013 Jesper Johannesen Team Isgalt, Sorø  
2012 Kurt Jensen Team Elektra  
2011 Frederik Glud Team Sally  
2012 Hotho Vestergaard Team Søhesten  
       
Danmarksmester (Team)    
2016 Team Stormen 2/Chartenlund – Nichals Iversen, John Iversen, Casper Lorentzen, Paw Meinertsen
2015 Team Rysse / Nakskov – Claus Christiansen/ Johnny Christiansen/ Claus Bagger
2014 Team Banditten 2 Odense (Jørgen Harreby/Jacob Weile)
2013 Team Carpe Diem, Nyborg (Bjarne Rasmussen, Henrik Poulsen, Bo Holm, Kim Mortensen)
2012 Team Garmin (Søren Vesth, Paw Meinertsen, Marc Stolle, Freddi Hansen)
2011 Team Løgn (Morten Pedersen, Lars svendsen, Jacob aasgaard og Johnny sørensen)
       
Junior konkurrencen    
2016 Tobias Fjord    
2015 Cecillie Aagesen    
2014 Andreas Skovlund    
2013 Andreas Skovlund    
2012 Jacob Rej    
2011 Frederik Glud    
       
Placering gennem tiderne for teams  
1. Team Carpe Diem (1 Guld, 1 Sølv)  
1. Team Stormen 2 (1 Guld,1 Sølv)    
2. Team Garmin (1 Guld, 2 Bronze)    
3. Team Løgn (1 Guld)    
3. Team Banditten 2 (1 Guld)    
3. Team Rysse (1 Guld)    
4. Team MP (2 sølv, 1 Bronze)    
5. Team Trollinglogen (1 Sølv)    
5. Team SEP&Vesth (1 Sølv)    
6. Team Isglat (1 Bronze)    
6. Team F.jolle (1 Bronze)    
6. Team Lillevang (1 bronze)    
Der tælles point som ved OL, først antal guld, derefter antal sølv og så bronze.
       
Arts konkurrencen:    
       
Issing      
2016 Jens Olsen Team Rovdyret 532 g
2015 Kai Bolvig Team Unterberg 672 g
2014 Kim Christensen Team Sølve 565 g
2013 John Poulsen Team 11’ren 508 g
2012 Morten Springer Team Trollinglogen 627 g
2011 Torben Rogowski Team Birdman 564 g
2010 Tom Eg Team Echo 601 g
       
Rødspætte    
2016 Rene andersen Team lillevang 1352 g
2015 Stig Petersen Team Simone 1268 g
2014 Bjarne Frederiksen Team Hein 1230 g
2013 Carsten Ljungberg Team Trollen 1138 g
2012 Kim Most Olsen Team Echo 1032 g
2011 Morten Pedersen Team Løgn 1439 g
2010 Anders Olsen Bette Skiv 446 g
       
Skrubbe    
2016 Flemming Jensen      Team Trolle 1161 g
2015 Thomas Hansen Team stormen 2 1212 g
2014 Jørgen Harreby Team Banditten 2 1208 g
2013 Kim Mortense Team Carpe Diem 1009 g
2012 Paw Meinertsen Team Garmin 1328 g
2011 Frederik Glud Team Sally 1556 g
2010 Hotho Vestergaard Team Søhesten   978 g
       
Pig/slethvar    
2016 Thomas Stoffer Team Gnavpot 2477 g
2015 Claus Christiansen Team Rysse 2209 g
2014 Rune Kath Team MP 2174 g
2013 Jesper Johannesen  Team Iagalt 2697 g
2012 Kurt Jensen Team Elektra 2525 g
2011 Bo Holm Team Carpe Diem 1820 g
2010 Hotho vestergaard      Team Søhesten   933 g
       
Årets fisker    
2016 Thomas Stoffer    
2015 Søren E. Petersen    
2014 Søren Vesth    
2013 Leonard Muys    
2012 Poul-Erik Hagemann    
2011 Bjarne Lehné    
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.